Новини

Надмірне потовиділення. Чи потрібно лікувати і як?

Потовиділення – фізична реакція нашого організму на високу температуру. Тобто за допомогою роботи потових залоз відбувається охолодження тіла під впливом зовнішніх факторів. На тілі люди від 5 мільйонів потових залоз і найбільше з них розташовано під пахвами, на долонях, стопах, під колінами. Виділення поту при фізичних навантаженнях та стресі – це нормально. Але надмірне потовиділення – це проблема, адже вона не супроводжується такими факторами, як активність чи підвищення температури, а при виникненні стресу ситуація тільки ускладнюється.
У звичайному житті надмірне потовиділення (гіпергідроз) спричиняє реальний дискомфорт та заважає жити нормальним життям. Наслідком гіпергідрозу може бути не лише неприємний запах, а й серйозні проблеми зі шкірою, адже піт забиває сальні залози й спричиняє їх неправильну роботу.
Якщо ж говорити про надмірне потовиділення стоп, то це може сприяти появі грибка, а гіпергідроз декількох частин або всього тіла призводить до психологічних розладів та неможливості брати участь у соціальному житті.

Причинами надмірного потовиділення можуть бути:

цукровий діабет;

порушення роботи ендокринної системи;

гормональні збої;

серцево-судинні захворювання;

гострі вірусні інфекції;

зловживання алкоголем;

побічні реакції від надмірного вживання лікарських препаратів.

Чи потрібно лікувати гіпергідроз і як?

Якщо надмірне потовиділення заважає жити вам повноцінним життям – краще звернутися до спеціаліста та пройти лікування. Залежно від виду гіпергідрозу лікування може бути різним.

Види гіпергідрозу:

Первинний гіпергідроз – надмірна пітливість, що з’являється по всьому тілу з невідомих причин, але під впливом таких факторів, як фізична активність, стресові ситуації, підвищення температури.

Вторинний гіпергідроз – з’являється на фоні супутніх захворювань і при фізичних активностях, чи стресових ситуаціях.

Також розрізняють локальний гіпергідроз (надмірне потовиділення деяких зон) і загальний (розповсюджується по всьому тілу).

Методи лікування надмірного потовиділення.

Спочатку треба визначити вид гіпергідрозу і з’ясувати чи впливають на організм додаткові хвороби. Для цього необхідно звернутися до кваліфікованого дерматолога косметолога та здати ряд аналізів, серед яких є:

загальний аналіз крові;

загальний аналіз сечі;

перевірити гормони щитоподібної залози;

перевірити серцево-судинну систему;

при необхідності пройти комп’ютерну томографію.

Після визначення виду гіпергідрозу лікар надасть методи боротьби з захворюванням. Серед них можуть бути:

правильне харчування (відсутність гострої та жирної їжі в раціоні, відмова від шкідливих звичок);

уникнення стресів та контроль емоцій;

використання спеціальних антиперспірантів;

ін’єкції ботулотоксину.

До речі, ін’єкції ботулотоксину у зони з надмірним потовиділенням – найефективніша та найбезпечніша процедура, яка сьогодні активно допомагає боротися проти гіпергідрозу. За допомогою тонких голок препарат вводиться локально під шкіру і блокує роботу сальних залоз.
Ще розповсюдженим методом боротьби з гіпергідрозом є Іонофорез (електричне лікування). За допомогою електричного струму відбувається дія на потові залози, тимчасово блокуючи їх роботу.
Головне, що сьогодні є різні методи, які допомагають уникнути пітливості та допомагають жити повноцінне здорове життя.

Якщо ви страждаєте від надмірного потовиділення – не гайте час. Запишіться на консультацію до косметологічної клініки Verba Beauty. Наші кваліфіковані спеціалісти допоможуть розв’язати вашу проблему і підберуть найефективніші методи лікування.